Karanlıkta Diyalog Nedir?

“Karanlıkta Diyalog Deneyimsel Sergi”si, bireyleri hiç görmediği bir İstanbul’la tanıştırıyor!
Karanlıkta Diyalog Sergisi kişileri parkta dolaşmak, bir caddede karşıdan karşıya geçmek gibi günlük hayat deneyimlerine sokuyor; ama tümüyle karanlıkta.  Etkinliğe katılan herkesin görme dışındaki tüm duyularını uyandırarak ve farkındalığını derinleştirerek etkinliği terk etmeleri hedefleniyor.
Alandaki görme engelli rehberler, dokunarak, koklayarak ve duyarak yeni ve farklı bir biçimde görmenizi sağlıyorlar ve sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkartıyorlar.
Dünya üzerinde 135 kentte 8 milyondan fazla kişiye ulaşmış Karanlıkta Diyalog Sergisi, İstanbul Social Enterprise tarafından Aralık 2013’te İstanbul’da kapılarını açtı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Karanlıkta Diyalog Sergisi, ziyaretçilerini Turkcell Diyalog Müzesi’nde ağırlamaya devam ediyor.

DeM Marmara Sosyal Sorumluluk Projeler Komitesi ise, ”önce kendin deneyimle” sloganıyla yola çıkarak ‘Karanlıkta Diyalog’ etkinliğine katıldı.

Etkinlik sonunda gençlik ekibi, herkesin bu deneyimi yaşaması gerektiğini onlar için etkinliğin çok etkileyici olduğunu belirtti.

Yorumlar kapalı.