DeM Gençlikle Hırvatistan’da Yeniden bir Eğitim Kursu

12-18 Ekim 2017’de gerçekleştirilen Hırvatistan projesinin ardından DeM Gençlikten 4 gönüllü, 21-29 Kasım 2017 tarihinde ”Gençlik Çalışmaları için Yaratıcılık ve Gençlerin Yenilikçiliğine İlham Veren İlham Kaynaklarıyla Dahil Etme” isimli ikinci Hırvatistan projesine katıldı.

Hırvatistan’ın Selce isimli şehrinde gerçekleşen ‘eğitim kursu’na İtalya, Belçika, Makedonya, Kolombiya, Hırvatistan, Slovakya, Slovenya, Kıbrıs, Romanya ve Türkiye olmak üzere 10 ülke ve bu ülkelerden toplam 36 kişi katılım sağladı.

Projenin birinci ve ikinci günlerinde Erasmus+, eğitim kursları, proje döngüleri hakkında bilgi verilerek projede neler yapılacağı, projenin içeriğinin nasıl uygulanacağı katılımcılara anlatıldı. Projenin ilerleyen günlerinde devlet fonları, özel fonlar, fonların prensipleri, sosyal medyanın fon bulma üzerindeki pozitif etkileri ve fon bulmaya yardımcı olabilecek projelerin yazım aşamaları etkinlikler ve atölye çalışmalarıyla katılımcılara aktarıldı. Düzenlenen etkinliklerin ve aktarılan bilgilerin katılımcılarda öğrenmeye dönüşebilmesi için simülasyonlar ve değerlendirme oturumları gerçekleştirildi. Tüm bu aktivitelere DeM Gençlik tam katılım sağlayarak birçok yeni bilgi sahibi oldu.

Eğitimden geri kalan boş zamanlarında ülkenin Zagreb, Rijeka gibi şehirlerini de gezme fırsatı yakalayan gönüllülerimiz yaşadıkları deneyimlerin paha biçilmez olduğunu her adımda yeni bir tarihi güzellik ve hikayeyle karşılaştıklarını dile getirdiler.

Yorumlar kapalı.