Faaliyetler

Faaliyetler

Kulüpler’deki gençler yıl boyunca yapacakları faaliyetleri ve çalışma komitelerini kendileri belirler. DeM’in kulüplere yönelik düzenlediği Sivil Toplum ve Gönüllülük eğitiminin ardından çalışmalar başlar.

Yurtdışı Öğrenme Hareketlilikleri

DeM’in her yıl yurtdışında düzenlediği onlarca projeden birisine katılabilir, farklı kültürleri tanırken sosyal konularda kendini geliştirebilirsin. Ücretsiz olan bu projeler birer haftalık gençlik değişimi şeklinde olduğu gibi tam 1 yıla kadar yurt dışında kalmanı sağlayan gönüllülük projeleri şeklinde de olabiliyor.

Eğitim Atölyeleri

İnsan Hakları, Demokrasi, Ayrımcılıkla Mücadele gibi sosyal gelişim konularında düzenlenen eğitimlere katılabilir, bu eğitimlerde öğrendiklerini çevrenle paylaşarak toplumsal aydınlanmaya katkıda bulunabilirsin. Üstelik eğitimler için her hangi bir ücret ödemezsin.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Gönüllümüz ol, insanların yaşamlarına temas et. Gençlik birimimizin yürütüyor olduğu sosyal sorumluluk projelerine katılabilir, insanların hayatlarına değer katabilirsin. Veya kendi projeni geliştirebilir, genç arkadaşlarınla birlikte hayata geçirebilirsin. Kendi kuşağının enerjisi ile zamana yön vermek senin elinde!