@Çemberiçi Buluşma #6 Bileti – Varoluşçu Psikoloji ve Deneyimsel Öğrenme

Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

  • Bu etkinlik geçti.

@Çemberiçi Buluşma #6 Bileti – Varoluşçu Psikoloji ve Deneyimsel Öğrenme

02/02/2022 @ 8:00 PM - 10:00 PM EEST

KONU
Varoluşçu Psikoloji ve Deneyimsel Öğrenme

Tarih: 02.02.2022 Çarşamba

Saat: 20.00

Süre: 120 dk

Uzunca bir süredir kafamda dönen soru şu: Felsefi bir altyapıya sahip ve soyut kavramlar da içeren varoluşçu psikolojideki öğretileri nasıl Deneyimsel Öğrenme ile birleştirebilirim – bir süredir iki alanda da var olmaya çalışan biri olarak – ?

Neler olacak ki bu buluşmada?:

Uzunca bir süredir kafamda dönen soru şu: Felsefi bir altyapıya sahip ve soyut kavramlar da içeren varoluşçu psikolojideki öğretileri nasıl deneyimsel öğrenme ile birleştirebilirim – bir süredir iki alanda da var olmaya çalışan biri olarak – ?

Kendimizi anlama çabamız hiç bitmiyor. Merak ediyoruz, okuyoruz, belki psikoloji-felsefe seminerlerine katılıyor, “ben kesin böyle biriyim” diye bazen yargılara varıyoruz ya da belki well being seanslarına katılıp biraz duygusal olarak rahatlayacak alanlar yaratmaya çalışıyoruz kendimize. Peki, bu alanların ne kadarı bizim deneyimizi de içine alıyor? Bir bilgiyi öğrenmek için birilerini dinlemek, notlar almak ya da sizi duygularınıza yakınlaştıracak birkaç oyun oynayarak deneyimsel öğrenme ortamı içinde olmuş olur muyuz?

Ben de bu sorularım ve çelişkilerimden yola çıkarak kendi karar alma süreçlerimize varoluşçu bir perspektiften bakabileceğimiz Deneyimsel Öğrenme temelli bir uygulama hazırladım. Bu buluşmada gelen eğitimcilerle; hem bu uygulamayı deneyimlemeyi ve insan olmanın çelişkileri üzerine varoluşçu bir perspektiften tartışmayı hem de Deneyimsel Öğrenme ve psikolojiyi nasıl bir araya getirmeye çalıştığım üzerine kişisel deneyimimden bahsedeceğim bir sohbet ortamı yaratmayı istiyorum.

KONUŞMACI:

Nagihan Demirsu

Maya Vakfı Uyum Saha Çalışanı

Psikolojik Danışman

NASIL KATILIRIM?

Etkinlik DeMLAND üyelerine özeldir. Sitemize üyelik ücretsizdir.
Web sitemize üye olun. Üye iseniz giriş yapın.

Etkinliğe Ücretsiz Kayıt Olmak İçin

Etkinlik kayıt olmak için yukarıdaki butona tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra bağlantı linki size e – posta yolu ile gelecektir. Bağlantı linki e – postasına gelmeyen kullanıcılar online@demturkey.com mail adresine yazarak sorunla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Toplantı günü ve saati geldiğinde toplantı bağlantısını kullanarak toplantıya katılabilirsiniz.

Detaylar

Tarih:
02/02/2022
Saat:
8:00 PM - 10:00 PM EEST
Website:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEqdu-rqDgpG9Vd72Q7x_B6panQ1nnGJlKx

Mekan

Online

Organizatör